Стажантската програма EMPOWER е национален 8-седмичен проект с фокус върху развитие на лидерството и потенциала на младите българи, включваща обучителен тренинг и последващ летен стаж в различни водещи компании в България. Целта на програмата за 2010 г. е да предостави на 30 от най-талантливите български студенти пълноценни стажантски възможности във водещи социално отговорни компании и организации, развиващи дейност в България.

Програмата започва с интензивен двуседмичен тренинг, който ще се проведе в Американския университет в Благоевград. Основна част от програмата през тези две седмици ще бъде гостуването на лектори, както и дискусии, водени от представители и ръководители на най-изтъкнатите компании и организации в страната. Обучението има за цел да подпомогне развитието на лични и професионални умения в студентите, които ще помогнат за реализацията им на трудовия пазар и ще съдействат за развитието им като лидери в своята общност. Следващите 6 седмици са пълноценна практическа стажантска програма на работно място във водеща компания или организация, развиваща дейност в България.

Вижте повече за стажантската програма EMPOWER и графика на провеждане тук.

Кога: лятото на 2010

Къде: 2 седмици в Благоевград и 6 седмици във водеща компания/организация в България

Кой: студенти от български ВУЗ, които:

– са поне трети курс към момента на подаване на документите;
– не са прекъсвали образованието си;
– не са завършили преди повече от 6 месеца;
– са записали магистратура не повече от 6 месеца след завършване на бакалавърската си степен.

За повече подробности можете да прочетете тук:

Категории: Работа