Приключи срещата между проф. дин Иван Илчев – ректор на Софийски университет „Св. Климент Охридски” и министрите на културата – Вежди Рашидов и на образованието, младежта и науката – Сергей Игнатов.

На нея бе постигнато съгласие министърът на културата и министърът на образованието, младежта и науката да предложат на Министерски съвет да гласува отмяна на решението от май миналата година. При приемане на това решение да бъде подписан договор за сътрудничество между институциите.

Във връзка с днешното решение на Академическия съвет в понеделник – 04 април 2011г от 10:30 часа сградата на Ректората на Софийски университет „Св. Климент Охридски” ще бъде затворена символично и ще бъде отворена отново символично след приемането на решението на Министерски съвет.

В неделя сутринта студенти от Биологическия факултет тръгват на поход от Ректората и се очаква в късния следобед да пристигнат в Университетската ботаническа градина в Балчик.