Уважаеми колеги,

Започва кампанията по кандидатстване за евростипендии за зимния семестър учебната 2014/2015 г.

Евростипендиите са два вида:

• За успех – до 5 месеца по 120 лв., сумата е независимо от успеха – важно е да се класирате;
  • Специална – до 5 броя на семестър, всяка на стойността е 200 лв. и може да се кандидатства с проекти, грамоти, сертификати и т.н. само от изучаваното направлението;

Условия за кандидатстване:

• Да сте си взели всички задължителни дисциплини до деня на кандидатстването;
  • Да сте редовен студент, който има поне 1 изкаран семестър (Студентите в I курс бакалаври и магистри не могат да кандидатстват за стипендия сега. Най-рано може да го направите през летния семестър.);
  • Да имате успех поне 4.00;
  • Да подадете документите в срок;

Допълнителна информация:

• За студенти, които имат дете до 6-годишна възраст и не са се дипломирали на първата сесия (държавен изпит или дипломна работа) имат право да кандидатстват за евростипендия по успех;
  • За специална евростипендия се кандидатства със сертификати получени след края предходната кампания за евростипендии;
  • Хартиените заявления може да се подадат и от друго лице. Ако то е роднина (майка, баща, брат, сестра, съпруг, съпруга) не е задължително да имат нотариално заверено пълномощно, но ако лицето не е роднина – трябва да е нотариално заверено;
  • Успехът се взима на базата на:​

• последния семестър – за бакалаври, магистри в първи курс, втори семестър;
    • последния семестър – за специални стипендии;
    • последните 2 семестъра – за бакалаври и магистри в горен курс на обучение;
  • Студентите, обучаващи се по повече от една специалност могат да кандидатстват за стипендия за успех само за една от специалностите си. (За специалните стипендии отново важи ограничението до 5 специални стипендии – общо.)

Срокове за кандидатстване:

• От понеделник 8 декември 2014 г. до вторник 13 януари 2015 г. (37-дневен срок) да попълните заявление в система за стипендии на МОН. Системата е отворена от 0:00 ч. на 8.XII.2014 г. до 23:59 ч. на 13.I.2015 г.
  • Да разпечатате вашето заявление (Това може да направите безплатно в зала 100) и да го входирате в отдел "Студенти" (каб. 221).
    Приемното време на отдел "Студенти" е от 9:30 до 12:00 и 13:30 до 16:00 ч.
    Там ще изчислят коректния ви успех и ще ви приемат или отхвърлят заявление, в зависимост дали отговаряте на условията. (Дори и да ви драскат върху формуляра, не правете корекции по формуляра в частта с успеха и доходите.)
  • Deadline-а на подаването на хартиения вариант на заявлението е
    петък 16.I.2014 г. 16:00 ч.
  • Възражения и сигнали ще се приемат от понеделник 24 до сряда 26 януари 2015 г. в Деловодството на СУ (Ректорат, Централно крило, каб. 114) от 8:30 до 17:30 ч. (Обедната почивка е от 12:00 до 13:00 ч.)
  • На 04 февруари 2014 г. на сайта на евростипендиите, сайта на СУ, сайта на Студентски съвет при СУ, сайта на ФСС при ФМИ ще излезе и класирането за европейските стипендии по успех и за специалните.

Минималните балове за предходните кампании

Класацията за стипендиите по успех се извършва по специалности.
Към бакалавърските Информатика, Математика, Математика и информатика и Приложна математика – влизат и магистърските програми.
Бакалавърските програми Информационни системи, Компютърни науки, Софтуерно инженерство и Статистика за стипендиите участват само студентите бакалаври.

1 Коментар

Антоанета · 07.01.2015 г. на 20:47 ч.

Здравейте,

Знаете ли къде се подават молбите за награда/специална стипендия?

Благодаря!