За поименната стипендия на името на братя Евлоги и Христо Георгиеви могат да кандидатстват студенти от всички специалности на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ обучаващи се в образователно-квалификационна степен „бакалавър“ или „магистър“ след средно образование и „магистър“след ОКС „бакалавър“ .

1 .Стипендията се отпуска за една учебна година.
2. Размерът на стипендията е една минимална работна заплата.
3. Кандидатите да са завършили II курс със среден успех от I и II курс не по-нисък от мн. добър /5.00/, а кандидатите от „магистър“ след ОКС „бакалавър“да имат завършен 1-ви курс и успех не по-нисък от отличен 5.50.
4. Кандидатите представят до 16 ноември 2011 г. във факултетните канцеларии следните документи:
– уверение за успех;
– препоръка от преподавател в СУ „Св. Климент Охридски“;
– удостоверение от РПУ – гр. Карлово за постоянно местожителство;
– копие от акт за раждане
5. В случай, че няма студенти, отговарящи на изискванията по т. 6 от Статута на поименната стипендия, за нея могат да кандидатстват студенти от I и II курс, жители на гр. Карлово.

Прочетете повече:
statut_stipendia