Започва специализирана кампания на AIESEC, насочена към студентите, завършващи магистърска степен и наскоро дипломиралите се бакалаври.

Стажантската програма AIESEC дава възможност за работа в чуждестранни фирми, неправителствени организации или образователни звена. На стажантите е осигурена средната работна заплата за страната. Минималната продължителност на стажатнските програми е 3-6 месеца. Кандидатите трябва да имат академичен и поне минимален професионален опит в съответната сфера, както и да владеят английски език.

АИЕСЕК е най-голямата международна студентска организация, предлагаща възможности за стаж в 110 страни.

Професионалните стажове са обособени в 3 групи,заради разнообразността им:

Икономически стажове:

В сферата на финанси, счетоводство, човешки ресурси, марткетинг, управление на проекти, бизнес администрация и др.

Технически стажове:

В сферата на информационните технологии и инженерни проекти.

Включва разработка и поддръжка на уеб-приложения, разработка на софтуер, програмиране, системен анализ и проектиране, управление на мрежи и бази данни.

Образователни (педагогически) стажове:

В сферата на образованието. Включва преподавателска и обучителска дейност на чужд език (най-често английски). Подходящ е и за студенти с предагогическо или филологическо образование.

За кандидатване, повече информация за програмата и примерни стажове вижте тук: http://tu.aiesec.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=62

Категории: