Добро утро, колеги 🙂
Записването на избираеми дисциплини и тази година трябваше да бъде изненада за 1 часа на 8 септември 2014 г.
Има промени в системата за записване на изборни, но не е това, което очаквахме да бъде.
В тази статия ще дам кратко описание на това, което пише тук.
Избираеми знаете от къде да записвате, но все пак да сложим една връзка.
Списъкът с избираеми и задължително-избираеми дисциплини за този семестър може да видите тук.
Анотациите на курсовете може да видите на същата страница, но трябва да се логнете в сайта на ФМИ.

Този семестър избираемите дисциплини ще се записват на 2 етапа.

Да ви въведа в промените и нововъведенията в кампанията по записване на избираеми дисциплини:

• Избираемите дисциплини имат 3 статута: Неизбрана, Записана, Резервна
  • Всяка избираема дисциплина има някакъв бройка на студенти, които могат да я запишат. Това и преди го имаше, сега вече е публична информация.
  • Възможно е по време на кампанията да се увеличава лимита на дадена ИД. И преди се правеше, но вече може да се наблюдава.
  • Едновременно може да запишете максимум 5 ИД-та.
  • Едновременно може да играете с максимум 12 ИД-та.

За първокурсниците

Препоръчвам да не се хвърляте в записването на избираеми дисциплини още от този семестър. Имате 4 години или 8 семестъра, в които да си изкарате избираемите дисциплини.
Като за първи семестър може да запишете максимум 1 практикум и 1 друга избираема.

Етапи на кампанията:

• I етап на кампанията, имате право на всичко.
    Крайният срок е 8 октомври 2014 г. 23:59 ч.
    Гледайте да не си вкарате автогол със записване на избираема, дори да е в опашка, която няма да изкарате.

• Както до сега, се записвате и местата в един момент са изчерпани. Нововъведението е ОПАШКА. Дори и да е изчерпан лимита към момента ви се пази мястото. Така като се освободи бройка, вие автоматично се записвате. Когато не сте записан за дисциплината, а сте в опашка – вие получавате номер, дата и час, в което сте подали заявката. Следете дали те не са се променили.

Имаше забелязани проблеми с т.н. ОПАШКА, така че гледайте дали номера и дата на подаване на заявката не е променен. Ако има такива смущения -> сигнализирайте на админстратора на СУСИ.

Възможно е, вече да не можете да я отпишете със заявление до Декана.

• II eтап на кампанията, !!! важи за само тази кампания !!!
    Този етап е от 9 октомври 2014 г. 00:00 ч. до 20 октомври 2014 г. 23:59 ч.
    Нямате право да отписвате записани дисциплини, както и да записвате от неизбраните избираеми.

• Всички записани, след края на I eтап, остават да се водят на студента. Тук не се включват ИД-тата, които са били в опашката или са били резервирани.
    • Тези дисциплини останали в опашката или са били резервни стават автоматично резервни.
    • Тук вече важи старото правило на дебнене за свободни места. Вече няма опашки, ако се освободи място трябва да се следи.

Малко информация и за радиобутоните:

• Само тези към моя учебен план – текущ семестър

Тук ще ви излязат избираемите дисциплини предназначени
за вашата специалност и за текущия ви курс на обучение.

• Само тези към моя учебен план – останали

Тук ще ви излязат избираемите дисциплини предназначени за вашата специалност
и за всички други години, но не и за текущата.

• Само тези извън моя учебен план

При този избор ще ви излязат всички други избираеми дисциплини,
които не са предвидени за вашата специалност в нито един курс от обучението ви.
Може да не се ограничавате само до нашия факултет.

Тези дисциплини ще ви се считат за факултативна, т.е. няма да ви носи кредити.
Кредитите може да ви се признаят само след като се допитате до Декана със Заявление.

• Други дисциплини към кампанията

Все още такава опция не съм видял, за това за нея нищо няма да кажа.