12966536_1125714020780989_1513133479_n

Уважаеми колеги,
на 23 април, в зала 326 и зала 500, ще се състои Турнир по Бордови игри, на който ще могат участват всички студенти от СУ "Св. Климент Охрдиски". На 9 април, в зала 326 и зала 500, ще имате възможност да се запознаете отблизо с игрите, които ще участват на Турнира.
Формата за регитрация ще бъде отворена до 21 април(включително), но т.к. местата са ограничени, ви съветваме да не чакате последния момент.

Форма за регистрация
Facebook събитие на Турнира

Условия за участие:

• Всеки желаещ да участва, трябва да бъде студент/преподавател на СУ "Св. Климент Охридски"
  • Всеки желаещ да участва, трябва да бъде част от отбор, чийто размер е 4 души.
  • В деня на Турнира, трябва да носите студентска книжка или студентска карта, която удостоверява, че сте студенти на СУ "Св. Климент Охридски"

Правила на Турнира:
Турнирът се провежда в четири кръга.

Първият кръг е отборен и в него отборите играят заедно.
Всеки отбор избира трудността на играта, като от този избор зависи максималният брой точки, който може да получи за този кръг. Съответно точките са:
– 20т. – лесно ниво
-25т. – средно ниво
-30т. – трудно ниво
Ако отборът загуби на дадена игра, то същият получава 5т.

Останалите три кръга са компетитивни, като игрите са разделени на три групи, в зависимост от времето, което отнемат и стратегическата сложност.
На всеки кръг, всеки от играчите играе дадена игра.
На един кръг, на една маса трябва да има само един играч от отбор.Всеки играч, който сепечели дадена игра, добавя даден брой точки към текущия брой точки на отбора, в който участва. Точките са както следва:

• Ако играчът е победител на игра, от първо ниво, то той носи 6т. допълнителни към текущите точки на отбора си.
  • Ако играчът е победител на игра, от второ ниво, то той носи 10т. допълнителни към текущите точки на отбора си.
  • Ако играчът е победител на игра, от трето ниво, то той носи 14т. допълнителни към текущите точки на отбора си.

В края на Турнира ще бъдат наградени първите три места.

• Първо място е за отбора, изкарал най-много точки.
  • Второ място е за отбора, изкарал най-много точки след отбора на първо място.
  • Трето място е за отбора, изкарал най-много точки след отбора на второ място.

Игрите, които ще се играят на Турнира са:
Carcassonne
Pandemic