Chess - Copy

На 24 Октомври ще възобновим една стара традиция на ФМИ, а именно "Турнира по Шах". За тази цел ще ни помогнат нашия генерален спонсор ТехноЛогика, които също възобновиха традицията да подкрепят турнирите по Шах във ФМИ и ще осигурят наградите за призовите места, заедно с нашите партньори от Астеа Солушънс, които ще се погрижат за кетъринга на събитието. Основното състезание ще е индивидуално, а паралелно с него ще се проведе и отборно състезание между отбора на клуба по Шах на ФМИ "Ан Пасан", отбора на преподавателите и отборите на двата спонсора.

За участие моля да попълните тази форма.
При проблем с формата или ако сте преподавател за регистрация за турнира изпратете мейл на chess@fss.fmi.uni-sofia.bg със съдържание: име и фамилия заедно със специалност и курс (за студентите) или катедра (за преподавателите).

Правила и начин на провеждане на състезанието:
1. Турнирът по Шах е отворен за студенти и преподаватели от ФМИ.
2. Турнирът ще се проведе по Швейцарска система в 6 кръга.
3. Всички партии ще са във формата на ускорен Шах с контрола 10 минути +  5 секунди на ход.
4. На турнира могат да участват само предварително записани участници.
5. Турнирът започва в 9:30ч. местно време в зала 326 на ФМИ, като всички записани участници трябва да са потвърдили на място своето участие до този час.
6. Турнирът се провежда по следния график:
9:30 ч.   – откриване на събитието и представяне на спонсорите.
10:00 ч. – начало на първи кръг
10:30 ч. – начало на втори кръг
11:00 ч. – начало на трети кръг
11:30 ч. – начало на четвърти кръг
Обедна почивка
Отборно ФМИ срещу спонсорите
13:00 ч. – начало на първи кръг
13:30 ч. – начало на втори кръг
14:00 ч. – начало на трети кръг
Награждаване на отбора победител
Кафе пауза
15:00 ч. – начало на пети кръг
15:30 ч. – начало на шести кръг
16:15 ч. – награждаване на победителите от индивидуалния турнир

Турнирът по Шах се организира от ФСС при ФМИ и клуба по шах "Ан Пасан" със съдействието на ТехноЛогика и Астеа Солушънс.