Всички студенти в редовно обучение с непрекъснати студентски права към Софийския университет, чиито постоянен адрес е извън гр. София и Столична община, може да гласуват или по постоянен адрес, или във всяка секция в София.
Нямате право да гласувате и на двете места, тъй като носите НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ и установяването е лесно след проста справка по ЕГН.

Ако сте прекъснал или семестриално завършил студент, може би ще се наложи да гласувате по постоянен адрес.
Тук може да проверите къде трябва да гласувате.

За да гласуват студентите, които не са от София трябва да:

• Носят валидна лична карта;
  • Носят студентска книжка, заверена за 2014/2015 г.

За студенти, които все още не са си заверили студентската книжка за 2014/2015 година, но са все още студенти трябва да носят книжката със заверен летен семестър за 2013/2014 година.
За I курс бакалавър и магистър -> може и само с уверение.

• Носят попълнена декларация за гласуване в друга секция.

В Студентски град може да гласуваш и в общежитията:

• Блок 4 – етаж I
  • Блок 8 – етаж I
  • Блок 13 – етаж II
  • Блок 26 – етаж II
  • Блок 35 А – етаж II
  • Блок 36 А – етаж II
  • Блок 40 А – етаж II
  • Блок 42 А – етаж II
  • Блок 54 Б – етаж II
  • Блок 58 А – етаж II
  • Блок 60 В – етаж II

Разяснителна кампания:

Факултетният студентски съвет при ФМИ не провежда политическа агитация за нито един участник в парламентарните избори!!! Ние приканваме само към упражняване на Вашето избирателно право и за тази цел сме събрали необходимата Ви информация.