Бързата и важна информация първо:

• Хакатонът ще се случи след точно 1 месец. Датите са 24ти, 25ти и 26ти април!
  • Темата е Hack for Future – ще очакваме хората, използвайки математика и алгоритми, да направят нещо, което ще е с посока към бъдещето! Какво точно означава това? Прочетете по-долу :)
  • Хакатонът ще е отворен за участие само за студенти от Софийски Университет. Това е нова промяна, за която също ще пишем по-долу.

Темата на хакатона – Hack For Future

След темата за разработка на игри, стигнахме до другата подобна идея, която винаги сме искали да поставим на хакатон.

Искаме хората да направят неща, които да са дръзки, трудни за изпълнение, да използват голямо количество математика и алгоритми и да са футуристични!

Въпросът, който си задаваме е как технологиите сега, ще оформят бъдещето ни в следващите 5 до 10 години?

Тук си говорим за неща като:

• (Hype word alert) Big Data & Big Data Processing – какво интересно може да изкараме от голямо количество информация в определена индустрия / контекст?
  • (Hype world alert) Internet of Things и всякакви джаджи, свързани и комуникиращо помежду си.
  • Изкуствен интелект и автоматизация. Тук възможностите са неограничени. Кой процес може да направите достатъчно умен така, че да не се налага да се извършва от хора?
  • Crowd driven / Crowd sourced solutions – как може да използваме силата на хората, за да извършим нещо полезно, което иначе би било трудно за постигане?
  • Personal Security Tools – как може да направим концепцията за сигурност и “privacy” на данните, по-достъпни за масовите потребители на интернет?
  • И още много други, които спадат в категорията “с мисъл към бъдещето”

Ще очакваме от хората едновременно да са креативни и добре технически-подготвени! Нямаме търпение да видим какво ще бъде измислено :)

С оглед на новата тема, предоставяме няколко материали за размисъл, идеи и мотивация:

Новите правила за хакатона

Колкото и да ни се иска да сме отворени за всички студенти и участници извън ФМИ, поради факта, че хакатонът се провежда на територията на факултета, сме длъжни да се съобразим с поставените от ръководството на ФМИ изисквания:

• В хакатонът ще може да участват само студенти, бакалаври и магистри, на Софийски Университет, които имат факултетен номер. Няма да е проблем да участват и вече завършили студенти.
  • Бройката на участниците в хакатона ще бъде ограничена до 200 човека.
  • Бройката на отборите в хакатона ще бъде ограничена до 40 отбора.
  • Всички отбори ще трябва да са сформирани преди началото на хакатона. В петък, няма да има процес на формиране на отборите.
  • Един отбор трябва да е минимум от 2ма и максимум от 6ма човека.

Всичко друго ще бъде както преди :)

Записване за хакатона

Записването ще го пуснем следващата седмица, през специална платформа, в която ще може хората да се регистрират и да създадат своите отбори предварително. Ще пишем тук, когато е готово :)

Използвайте това време, за да помислите какво ще правите и с кои хора ще сте в отбор!

Категории: Без категория