HackFMI7

7-то издание на HackFМI – Hack For Start ще се проведе на 27, 28 и 29-ти май 2016г.

Хакатонът ще бъде интердисциплинарен и е отворен за хора с различни профили

7-то издание на хакатона HackFMI – Hack For Start ще се проведе в периода 27-29 май тази година във Факултета по математика и информатика (ФМИ), СУ „Св. Климент Охридски“. Събитието е организирано от Hack Bulgaria, съвместно с ФМИ и СС към СУ “Св.Климент Охридски”.

Тази година темата се простира отвъд софтуера – насочена е към цялостни продукти и решения, които да носят стойност за бизнеса.

Хакатонът ще бъде интердисциплинарен и е отворен за хора с различни профили – програмисти, дизайнери, физици, математици, биолози или маркетолози.

Поканени са студенти или практици от всички университети и факултети, посочват организаторите.

Освен, че отборите трябва да разработят проекти, които решават реални проблеми, те ще трябва да помислят и за бизнес стойността на своята идея, като целта е екипите да разработят цялостни решения, които биха могли да се развият като собствени стартиращи компании впоследствие.

За да могат участниците да извлекат максимална полза от участието си в хакатона, седмица преди началото му ще се състоят две събития по UI и UX, насочени към потребителското изживяване, на което организаторите държат да се наблегне. Събитията ще се проведат на 18 и 19 май във Факултета по математика и информатика.

Регистрацията за хакатона е отворена до 25 май 2016г!

Категории: Без категория