Обща информация

Скъпи колеги,

На 14 май 2015 г. (четвъртък) ще започне мандата на новото Общо събрание на ФМИ. На това събрание най-важните позиции, които ще бъде гласувани са този на следващия Декан и състава на Факултетния съвет. Това събрание ще бъде цял ден, така че ще трябва да си освободите работния ден.

14 май ще бъде НЕУЧЕБЕН ДЕН ЗА ФМИ, така че лекции и упражнения няма да се провеждат.

Общото събрание на ФМИ се състои:

• поне 80% от състава му е от щатните хабилитирани лица (академици, професори, доценти) и нехабилитирани лица (старши асистенти, главни асистенти, асистенти);

• поне 18% от състава му е от редовно учащи (студенти и докторанти), които в момента на кандидатстването не са прекъснали или семестриално завършили;

• до 2% от състава му може да е от административния и помощен персонал на щат повече от 5 години.

Квотата на учащите за това Общо събрание е поне 34 души.

Условия за участие:

• Три имена,

• Образователна-квалификационна степен или образователно-научна степен (бакалавър/магистър/доктор)

• Специалност

• Курс (за студентите) или година на докторантурата (за докторантите)

• Факултетен номер (за студентите) или № на заповед за зачисляване (за докторантите)

• Снимка (незадължителна) – във формат jpg

• Мотивация за участие – във формат pdf

Срок за кандидатстване: 27.04.2015 г. (понеделник) 23:59 ч. на elections@fss.fmi.uni-sofia.bg.

Кандидатурите ще бъдат обявени на сайта на ФСС на 28.04.2015 г.

Гласуването ще се проведе чрез СУ Анкета от 29.04.2015 г. 00:01 ч. до 30.04.2015 г. 23:59 ч. за представителите на студентите, а за представителите на докторантите ще се проведат избори с бюлетини на 29 и 30 април.

Резултатите ще бъдат обявени на 01.05.2015 г. на сайта на ФСС.

Обжалване на резултатите ще бъде в тридневен срок на elections@fss.fmi.uni-sofia.bg или в срок до 03.05.2015 г. 23:59 ч.

Окончателно класираните представители ще бъдат обявени на 04.05.2015 г. на сайта на ФСС.