От 10 май започна кандидатстването за отличия "Джон Атанасов".

Наградата "Джон Атанасов" се връчва от 2003г. на изявили се млади изследователи в областта на компютърните науки.

Отличия ще бъдат връчвани в няколко категории:
„Джон Атанасов – ученици и техните преподаватели“
За ученици, които са постигнали високи резултати в международни ученически състезания по информатика и информационни технологии и техните преподаватели.

Грамоти „Първи стъпки в компютърните науки“
За ученици и студенти, между 12-22г. постигнали високи резултати в национални и международни научни конкурси.

Грамоти „Джон Атанасов – за проекти с голям обществен принос“
Отличаващи стартиращи компании и самостоятелни проекти в частния, неправителствения и академичния сектор, чиито създатели под 35 годишна възраст.

Носителите на Наградата и Грамотите "Джон Атанасов" се определят от жури, в което участват професионалисти в областта на компютърните науки.

Правила за кандидатсвтане(по категории)/Необходими документи за участие в конкурса

Краен срок за кандидатсвтане: 22 август 2016г.

Допълнителна информация може да получите на тел. 02/9239 106 и на е-mail: nagradajohnatanasoff@president.bg.