На състоялата (29 – 31 май, Слънчев бряг) се Национална студентска олимпиада по математика, студентите от ФМИ отново се представиха отлично. Велина Иванова е победител, златни медали получиха и Младен Вълков и Станислав Чобанов, сребърни – Илия Мардов, Радослав Комитов, Ксения Цочева, Владимира Суванджиева, Киприан Бербатов, бронзови – Виктор Радивчев, Марк Андонов, Матей Константинов, Стоян Апостолов и Кирил Михайлов.
Отборите на ФМИ, с ръководители (по реда на класирането) доц. Първан Първанов, доц. Владимир Бабев, доц. Веселин Гушев заеха първите три места в отборното класиране и със смазваща преднина първо място в класирането по Университети.

Категории: ФМИ