Уважаеми колеги,

на 27 февруари от 14:00 в двора на Софийски Университет „св. Климент Охридски“
ще се проведе протест по повод увеличението на таксите.

Елате, за да изразите своето мнение.
Елате, за да направим първата стъпка по пътя към по-доброто образование.

Елате, за да бъдем заедно!
Заедно можем, заедно ще успеем!

Facebook група

Протест

Протест на Недоволните студенти срещу по-високите такси в СУ

Категории: Без категория

1 Коментар

Емил Гелев · 19.02.2013 г. на 00:07 ч.

Трябва да излезем и ясно да покажем, че повече няма да търпим такова отношение. Това не е протест за 8%. Това е протест срещу методите на управление. В университета се поддържат специалности, за които няма потенциал. Едни и същи специалности, с почти еднакъв учебен план ( разлика от 1 или 2 курса за 4 години ), курсове със сменени имена, само и само да се приемат повече студенти. Защо няма отворена документация къде се харчат нашите пари. Да, това са нашите пари, нашите такси и нашите субсидии. Ако не сме ние в университета, той няма да получи субсидиране от държавата. Единствено ПСБО от всички звена изкарва разписки за разходите си. До кога ще се провеждат курсове с по 5-10 човека ? Това са излишно платени хорариуми. До кога ще се обслужват интересите само на преподаватели и най-вече на ръководството ? Стига толкова ! Академичната общонст не се изразява в 45-те на члена Академичен съвет. Академичната общонст – това са всички, които са свързани с образованието, които искат да се учат и да градят, да преподават опита и знанията си на следващите, хора, сред които има взаимен респект и уважение, има общи интереси. Хора, които искат да работят заедно, да си помагат, застанали зад една идея – идеята за развитие и усвояване на знания ! Крайно време е да паднат бариерите между ръководство, преподаватели и студенти. Университета не е една от тези групи хора, униерситета – това сме всички ние – заедно !
Считайте този протест като подадена ръка към ръководството. Заедно да се борим за правата си и за интереса на образованието пред държавата ! Това не е протест срещу СУ, ние не можем да протестираме срещу себе си, но това може да се превърне в протест срещу АС и всички, които са натоварени със задачата да взимат важните решения във воденето на СУ !

Елате, присъединете се, изразете се, отстоявайте позицията си. Заедно сме по-силни !