• This event has passed.

Поправителна сесия във ФМИ 2015 г.

24.08.2015 г. - 11.09.2015 г.

Free

Уважаеми колеги,

Уведомяваме Ви, че тази година поправителната сесия тази година е с още 1 седмица по-дълга и вече е с продължителност 3 седмици (от 24 август (понеделник) до 11 септември (петък) вкл.).

Заявки за изпити от минали години или включване в протокол за изпит (след втория път) се подават от 20 юли (понеделник) до 6 август (четвъртък)* вкл.

*Ако сте изпуснали срока, се обадете в отдел „Студенти“ и ги попитайте дали вече не са приключили с протоколите и дали ще Ви приемат заявката.

Заявките за изпити от минали години се плаща с 20 лв., като това може да се направи в касата на ФМИ, Паричен салон, банков клон или чрез електронно банкиране.

​**Касата на ФМИ няма да работи от 10 до 14 август вкл., за това плащайте в Паричен салон, банклов клон, електронно банкиране, еPay, easyPay, FastPay.

Вече на сайта на ФМИ е качен разписа на поправителната сесия:

Ликвидационната сесия ще се проведе в понеделник 14 септември от 9:00ч. Напомняме, че яваването на ликвидационната сесия е само, за изпити, които са съвпадали по време на поправителната сесия. Възможно е и с разговор с преподавателите, да се явите и на несъвпадащ изпит, но е възможно да го платите отново.

Organizer

Факултет по матиматика и информатика
Website:

Факултет по математика и информатика
бул. "Джеймс Баучер" №5
София, София - град 1164 България
Phone:
Website:

Мария · 23.07.2015 г. на 14:13 ч.

Защо си мисля че беше 50лв за поправка лятото, или се бъркам?

Симеон Цветков · 06.08.2015 г. на 01:24 ч.

Няма такова нещо във ФМИ. Изпитите в сесийно време са 20 лв., а извън – по правилник са 50 лв., но такива суми не се взимат поне тук.

Мартин · 03.08.2015 г. на 16:46 ч.

Ако изпитите за поправителната сесия са от настоящата година, трябва ли да се подаде документ за включване в протокола ?

Симеон Цветков · 06.08.2015 г. на 01:26 ч.

Не. Както е посочено, става въпрос за изпити от предходна година или трето явяване/включване в протокол.

Първите две са безплатни и се покриват от семестриалната такса – т.е. вкл. редовната и поправителната сесия за дадения предмет. Ако поправителната се изтегли по-рано и отново човек е скъсан, то следващото явяване вече се заплаща.

Достатъчно ли ясно отговорих или да го мъча по друг начин? 🙂

Мартин · 10.09.2015 г. на 15:14 ч.

Благодаря :)) напълно достатъчно

Траян · 04.09.2015 г. на 13:16 ч.

Някой може ли да ми посочи къде е правилника на ФМИ,по точно къде пише с колко невзети изпита мога да запиша 2-ри курс?
Някой казват с 2 невзети и 3 невзети ( с молба. Не е гарантирано че ще стане).
Други пък казват 3 невзети и 4 невзети ( с молба .Не е гарантирано че ще стане).
Някой може ли да ме упъти или просто да ми каже ако знае?

Симеон Цветков · 10.09.2015 г. на 16:59 ч.

ФМИ няма правилник. Това, което се вземе като решение на Декански и Факултетен съвет това е. Преди години е гласувано, че се пускат автоматично всички до 3 изпита от текущата година.