• This event has passed.

HackFMI 6 – Hack For Gadgets

18.12.2015 г. @ 18:00 ч. - 20.12.2015 г. @ 23:55 ч.

Free

Време е за 6-то издание на HackFMI!

Бързата и важна информация първо:

• Този път темата е хардуерна, благодарение на Жоро Пенков, който я предложи на финала на HackFMI 5!
  • Настроението ще бъде предколедно, защото датите на хакатона са 18ти, 19ти и 20ти декември!
  • Хакатонът ще е отворен за участие за всеки, навършил 18 години. Студенти от ТУ и НБУ са повече от добре дошли :)

Темата на хакатона – Hack for Gadgets

Дългоочакваната хардуерна тема вече е факт!

Това, което ще очакваме от всеки от участниците е да направи нещо яко или да реши интересен проблем, използвайки и хардуер, освен софтуер.

Под хардуер, разбираме всякакви неща освен лаптопа / компютъра, който е използван за разработка. Raspberry Pi, Arduino, Olimex, различни сензори, играчки, умни часовници, умни колани – всичко е добре дошло!

Например, Olimex създадоха интересна хардуерна джаджа за изминалия OpenFest.

Друга яка идея е този useless wireless duck!

Нямаме търпение да видим кой какво ще измисли! :)

Снабдяване с нужния хардуер

В момента говорим с Robotev и Olimex, за да насочим хората към места, от където може да се сдобият с нужния хардуер, за да реализират идеята си.

Една от основните идеи на HackFMI е човек да пробва нещо ново в рамките на 3 дни. Дори и да нямаш предишен хардуерен опит, това не трябва да те спира от участие!

Приеми го като възможност да направиш нещо яко и интересно. Като за старт, може да погледнеш този YouTube канал, в който има поредица – “Electronics Basics”

Записване за хакатона

Ако нещо се счупи, пиши на support@hackbulgaria.com

Записването е отворено и може да се регистрирате / влезете в системата и да създадете своя отбор!

Срокът за финализиране на всички отбори е 16ти декември.

Start:
18.12.2015 г. @ 18:00 ч.
End:
20.12.2015 г. @ 23:55 ч.
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, ,

Organizer

Факултетен студентски съвет
Phone: