Официалният сайт на универсиадата.

Малко по-подробна информация на български език.

Приматияда е пролетна универсиада за студентите и докторантите от природоматематическите специалности. Събитието започва преди 40 години в тогавашна Югославия е било за техните студенти. След разпадането на Федерацията, събитието продължава да се организира из между бившите югорепублики. До сега са участвали държавите: Словения, Хърватска, Босна и Херцеговина, Сърбия. Тази година покани за участие получихме България и Македония.

Накратко какво представлява универсиадата:
– има спортна част, където се организират турнири в няколко вида спортове като футбол, хандбал, баскетбол, волейбол, тенис и шахмат
– има научна част, където се защитават експериментални работи в съответните научни области
– освен тези мероприятия, за разпускане има и партита.

Тази година Приматиядата ще се проведе в Златни пясъци от 29.04 до 04.05 (от вторник до неделя). Таксата е 115 евро, като в нея се включват 5 нощувки, шведски маси, транспорт до спортния комплекс, наем за плажа, охрана и др. Транспортът за България все още не е изчислен колко ще струва, пък и зависи от кои градове има желаещи.
Таксата може да се редуцира на половина, както и може да се закупят допълнителни пакети.

Срокът за записване е понеделник 07.04.2014 г., като за съответните спортове и научната конференция има и допълнителни срокове и изисквания.

На Приматиядата могат да дойдат студенти и от други специалности, но те нямат право да участват в спортната и научната част на събитието.

За повече въпроси, се обръщайте към ФСС при ФМИ.
Мейл: primatijada@fss.fmi.uni-sofia.bg
Fb страницата: fb.com/fmifss
Както и на телефоните, дадени в подробното описание.