На 29 март 2012г. мина успешно срещата между студентите и ръководството на ФМИ на СУ свързана с Държавния изпит. Доц. д-р Великова с помощта на хора от отдел „Студенти“ и Учебен отдел обясниха и отговаряха на въпроси свързани със завършването на студентите през 2012г.
Някои от важните точки споменати по време на срещата:

• Трябва всеки студент да си провери броя кредити и изборни дисциплини в Учебния си план, които трябва да е покрил през четирите години на обучение, и да ги сравни с данните в системата SUSI. Ако има нужда да изкара още някой изборен предмет доц. Великова е готова и сега да подписва молби за изборни дисциплини.
  • За да бъде допуснат студент до Държавен изпит трябва да подаде молба в каб.111. Може още сега да се подаде такава молба. В каб. 111 има готови бланки. Тези бланки са два вида: молба, ако си взел всички изпити, и условна бланка, в противен случай. Молбата се оставя в каб. 111 заедно с книжката, за да бъде проверено дали студента може да се яви на Държавен изпит. Специалност Математика и информатика трябва и да имат оценка от училището, където са били на стаж.
  • Датите за Държавен изпит: 8 и 10 Юли; 10 и 11 Септември
  • След 1 месец ще са готови книжките за Държавен изпит, които съдържат конспекта и анотацията. Всеки студент може да си вземе такава книжка от каб. 111.
  • На Държавен изпит се ходи само със студентска книжка, книжката с конспекта и химикалка. Не се носят листи.
  • Деня преди Държавния изпит ще има списъци с информация за коя специалност в коя зала ще се провежда изпита.
  • Първи ден от Държавния изпит: за всички специалност без Математика и информатика в този ден ще се решават задачи върху целия конспект от изпита. Специалност МИ решават задачи и пишат теми на тема Математика.
  • Втори ден от Държавния изпит: всички специалности без Математика и информатика първо се развива 1 тема за 2 часа, почивка и след това още 1 тема за 2 часа. Специалност Математика и информатика решават задачи и развиват теми по Информатика
  • Ако не успеем да си вземем Държавния изпит се подава наново молба за следващия възможен изпит за явяване.
  • Ако оценката ни е >= 3, то тя е окончателна и не можем да се явим за повишаване
  • Крайната оценка не е средно аритметично на оценките през годините и Държавния изпит, а тяхна функция. За специалност Математика и информатика се включва и оценката от училищата.
  • За да може студента да си получи дипломата на дипломирането трябва да остави в каб. 111 студентската си книжка, снимки (паспортен размер) и бележка от Библиотеката
  • За кандидатстване за магистратура във ФМИ ще се организира среща през Юли.

Успех на Държавния изпит!

Категории: ФМИ